शनिबार, भदौ ५, २०७८

के हो Antigen Test?

एन्टिजेन टेस्ट भरखरको कोरोनाभाइरस परिक्षण गर्ने नयाँ पद्दती हो जसले प्रोटीनहरू पत्ता लगाउँछ जुन कोरोनाभाइरसका अंशहरू हुन्।

यो लगभग RT PCR को समान विधिमा गरिन्छ – जसमा तपाईंको नाकबाट नमूना swab संकलन गरि टेस्टमा प्रयोग गरिन्छ । एन्टिजेन परीक्षण RT PCR भन्दा छिटो परिणाम दिन सक्षम छ र महँगो छैन। यदि एन्टिजेन परीक्षण नकारात्मक आयो भने, व्यक्तिको अवस्था र एक्सपोजरको आधारमा डाक्टरहरूले आरटी पीसीआरलाई अन्तिम रिपोर्टिंगको लागि सिफारिस गर्न सक्छन् ।

कुनै परिक्षण १००% सही हुँदैन। सबै परीक्षणको सीमितता हुन्छ। एन्टिजेन परीक्षण COVID-19 PCR परीक्षण भन्दा कम सही छ। यो परीक्षणले प्राय जसो लक्षणहरू भएका भाइरसहरूलाई पत्ता लगाउँदछ। तर केहि केसहरूमा, यसले तपाईलाई भाइरस छ कि भनेर बताउन सक्दैन। यदि तपाईंसँग COVID-19 लक्षणहरू छन् भने, तुरून्त स्वास्थ्यकर्मीलाई बताउनुहोस्।

कोविड १९ महामारीको जीवनलाई सामान्य बनाउन, समाधान पत्ता लगाउन एन्टिबडी र एन्टिजेन टेस्ट समुदायमा व्यापक रूपमा प्रयोग गर्न सकिन्छ र अन्तमा भाइरसको विस्तारलाई सुस्त बनाउन र रोक्नको लागि प्रतिबन्धहरू कम गर्न सहयोग पुर्‍याउँछ। यसै बीचमा, एन्टिबडी परीक्षणले कन्भलेसेन्ट प्लाज्मा दान गर्न सक्ने व्यक्तिहरूको पुष्टि गर्न थप भूमिका खेल्न सक्छ, एन्टिबडीहरू रगतको एक घटक हो। जान्नुहोस् कि कसरी तपाईं यी परीक्षणहरू आफ्नो परिवारको आवश्यकता अनुसार अनुकूलित गर्न सक्नुहुन्छ।

The COVID-19 antigen test uses a swab to take a sample from your nose. The sample does not need to go to a lab. The test results are quicker than the COVID-19 PCR test, but it has some limitations.

An antigen test is also called a rapid antigen diagnostic test (RADT).

No test is 100% accurate. All tests have limitations.

The antigen test is less accurate than the COVID-19 PCR test. The test will find the virus in most people who have symptoms. But in some cases, it may not pick up that you have the virus. If you have COVID-19 symptoms, tell a healthcare worker immediately.

collected from : www2.hse.ie/ Google
संकलक: तिलक राम बन्जाडे

यो समाचार पढेर तपाईलाई कस्तो लाग्यो ?

© 2021 Himal 24 All Right Reserved | Sample Webiste for Sell .
WebSite Consultation By : Himal Tech